Cobi 2543 II WW M24 Chaffee, 590 k, 2 f
Kód: COBI-2543Detailní popis produktu
M24 Chaffee je americký lehký tank z 2. světové války, který přináší historii přímo do vaší sbírky!
M24 Chaffee byl vyráběn v letech 1944-1945, celkově vzniklo 4731 kusů. Úspěšně nahradil starší lehké tanky M3/M5 Stuart. Byl vybaven svařeným pancířem, dvěma motory a 75 mm kanónem, původně navrženým pro bombardér B-25 Mitchell. Chaffee byl první západní spojenecký tank s torzními tyčemi jako závěsy. Podvozek byl tak realistický, že se někdy stalo, že vojáci omylem stříleli na své vlastní tanky, protože připomínal německé Panzer II a Panther.
Tank se používal v bojích ve Francii, Itálii a Třetí říši. Po válce zůstal ve službách americké armády a stal se populárním po celém světě. M24 byl také nasazen v Korejské válce. Francouzské stroje bojovaly v Indočíně a Alžírsku, a jihovietnamská armáda ho používala ve Vietnamu.
Obsah sady:
- 590 kostiček stavebnice COBI
- 2 figurky vojáků
Tento model spojuje historickou přesnost, zábavu při stavbě a výstavní hodnotu, ideální pro fanoušky vojenské historie a sběratele modelů tanků.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Historie |
|---|---|
| Hmotnost: | 0.78 kg |
| EAN: | 5902251025434 |
| Doporučený věk: | pro děti od 7 let |
| Vhodné pro: | pro chlapce |
| Měřítko: | 1:28 |
| Počet dílů: | 590 |
| Počet figurek: | 2 |
| Délka modelu: | 20 cm |
| Šírka modelu: | 10,5 cm |
| Výška modelu: | 11,5 cm |
Postavte si legendu Blitzkriegu – Panzerkampfwagen I (Francie 1940) se stavebnicí COBI! Se sadou Panzerkampfwagen I (Francie 1940) si můžete postavit vlastní model tanku, který...
Postavte si tank Panzer VI Tiger číslo 131 – mocnou legendu 2. světové války! Objevte historii druhé světové války a vytvořte si detailní model legendárního tanku Panzer VI...
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
